جزئیات تازه از VAR ، امیدوار به خرید داخلی

به گزارش پسرک کامپیوتری، داود رفعتی درباره راه اندازی سیستم VAR شرح داد:

جزئیات تازه از VAR ، امیدوار به خرید داخلی

*روند آماده سازی سیستم VAR در حال اجرا است.به زودی یک سیستم خریداری و در مرکز ملی فوتبال نصب خواهد شد. با توجه به هزینه بالای تجهیزات این تکنولوژی،هنوز امیدواریم یک شرکت داخلی بتواند این سیستم را راه اندازی کند ولی به هیچ عنوان از شرکت هوکای آلمان تجهیزات این سیستم خریداری نخواهد شد چون مقرون به صرفه نیست.

*نزدیک به 10 برند برای VAR وجود ارد که فیفا و بورد بین المللی آنها را به فدراسیون فوتبال معرفی نموده اند. برهمین اساس باشگاه ها نیز باید همان برندی را وارد نمایند که فدارسیون وارد می نماید، زیرا وقتی نمایندگان فیفا برای بازرسی می آیند باید سیستم ها از یک برند باشند که عملکرد یکسانی هم داشته باشند. در بحث اقتصادی واردات سیستم ها، کمیته داوران هیچ نقش و دخالتی نخواهد داشت و فقط ناظر به مسائل فنی آن است. آنچه مسلم است تمام استادیوم ها باید با موضوع فدراسیون و سازمان لیگ یک سیستم واحد داشته باشند.

*فدراسیون آمادگی این را دارد که برای لیگ نوزدهم سیستم ویدئو چک را راه اندازی کند که آن هم منوط به همکاری باشگاه هاست.با مدیران عامل باشگاه ها جلسه گذاشتیم تا آنها را با روند راه اندازی این تکنولوژی آشنا کنیم که متاسفانه 6 تا 7 باشگاه در این نشست حاضر شدند. مجددا به وسیله سازمان لیگ نامهنگاری می کنیم و آنها را دعوت خواهیم کرد.این پروسه هر چقدر بیشتر طول بکشد، مطمئنا دیرتر نیز راه اندازی خواهد شد. مهمترین بحث راه اندازی این تکنولوژی آموزش داوران است که آن هم به موقع انجام خواهد شد.

* برای تایید تست های آنلاین طبق توافقی که با بورد بین المللی فیفا داشتیم. یکی از کارشناسان آسیایی مانند فرهاد از ازبکستان یا سوبخیدین از مالزی به ایران می آید و نیازی به کارشناسان اروپایی نیست. تمام کوشش مان را می کنیم تا با کمترین هزینه این سیستم را برای فصل جدید آماده کنیم.

3-300

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 139

به "جزئیات تازه از VAR ، امیدوار به خرید داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از VAR ، امیدوار به خرید داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید