توقع بود که 300 میلیون دلار از پول های بلوکه شده به خرید واکسن اختصاص می یافت

به گزارش پسرک کامپیوتری، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: در حالی که توقع ما اختصاص 300 میلیون دلار از پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی برای خرید واکسن کرونا بود، اما فقط 30 میلیون دلار آن محقق شده است.

توقع بود که 300 میلیون دلار از پول های بلوکه شده به خرید واکسن اختصاص می یافت

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، حسین تنهایی گفت: اگرچه در پی مذاکرات بین ایران و کره جنوبی امیدواری برای آزاد سازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی ایجاد می شود، اما تا به امروز اتفاق خاصی در این زمینه رخ نداده و فقط درصد بسیار اندکی از پول های بلوکه شده ایران به خرید واکسن و اقلام دارویی اختصاص یافته است.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی اضافه نمود: توقع ما این بود که حدود 200 الی 300 میلیون دلار از پول های بلوکه شده ایران به خرید واکسن و اقلام بهداشتی و دارویی اختصاص می یافت که در اجرا و عمل بخش اندکی از این پول ها یعنی حدود 30 میلیون دلار به خرید واکسن کرونا از این کشور اختصاص یافته است.

تنهایی با بیان اینکه تحریم ها به بهانه برای عدم آزادسازی پول های بلوکه شده تبدیل شده است، گفت: اگرچه در مذاکرات قول همکاری داده می شود، اما در عمل اتفاق خاصی رخ نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه شرکت های کره ای تمایل به بازگشت به بازار ایران را دارند، گفت: البته بازگشت این شرکت ها بستگی به شرایط لغو تحریم ها دارد، اما ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که در صورت برقراری روابط تجاری با شرکت های کره ای نباید اجازه واردات کالای ساخته شده را بدهیم.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی بیان داشت: لذا برقراری روابط تجاری با شرکت های کره ای باید درحد تامین قطعات در راستای توسعه تولید داخلی باشد.

وی در سرانجام تاکید داشت: هنوز اظهار نظر در مورد نحوه بازگشت شرکت های کره ای به ایران زود است، زیرا این مسائل بستگی به رفع تحریم ها دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1567

به "توقع بود که 300 میلیون دلار از پول های بلوکه شده به خرید واکسن اختصاص می یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقع بود که 300 میلیون دلار از پول های بلوکه شده به خرید واکسن اختصاص می یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید