توانایی پلیس برای جمع آوری 48 ساعته معتادان

به گزارش پسرک کامپیوتری، فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس نهایتاً در 48 ساعت می تواند همه معتادان متجاهر را جمع آوری کند به شرطی که محلی برای نگهداری آن ها تأمین شده باشد.

توانایی پلیس برای جمع آوری 48 ساعته معتادان

به گزارش گروه اجتماعی پسرک کامپیوتری، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه نشست سراسری رؤسای پلیس مبارزه با موادمخدر در ستاد ناجا در جمع پسرک کامپیوتری در پاسخ به این سوال که چرا معتادان متجاهر بار ها جمع آوری و سپس رها می شوند، گفت: وظیفه پلیس جمع آوری و شناسایی معتادان متجاهر است.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر این مطلب که پلیس می تواند ظرف 48 ساعت تمام معتادان متجاهر را جمع آوری کرده و تحویل مراجع ذی ربط بدهد شرح داد: منتهی مراتب این است که محل هایی که برای معتادان متجاهر است کافی نیست.

وی گفت: قانون دوره سه ماهه ای را برای این افراد مشخص کرده که با تمدید سه ماه دیگر نهایت 6 ماه این افراد را نگهداری می کنند باید این قانون اصلاح و تا فرد رفع آلودگی نشده، رها نشود؛ برخی ها بعد از رها شدن هنوز اعتیاد دارند البته بخش قابل توجهی هم ترک می کنند که ان شاءالله با اصلاح قانون و افزایش محل نگهداری بتوانیم آن افراد را به صورت سالم به آغوش خانواده ها برگردانیم.

سردار اشتری گفت: در برخی استان ها معتاد متجاهر دیده نمی شود چرا که همه آن ها را پلیس جمع آوری و در محل های مشخص نگهداری کرده اند.

وی تأکید کرد: قانون وظایف سایر دستگاه ها را مشخص کرده و پلیس می تواند در صورتی که محل نگهداری تأمین باشد نهایتا 48 ساعته این افراد را دستگیر کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اظهار امیدواری مبنی بر اینکه هماهنگی ها بیشتر شود گفت: پهپاد و تجهیزات روز در اختیار پلیس مبارزه با موادمخدر هم در مرز ها و هم در شهر ها قرار خواهد گرفت؛ تجهیزات از تولیدات داخل است و مبارزه و مقابله با توزیع موادمخدر و جمع آوری معتادان متجاهر در دستور کار پلیس است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 675

به "توانایی پلیس برای جمع آوری 48 ساعته معتادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توانایی پلیس برای جمع آوری 48 ساعته معتادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید