تعداد قابل توجه دو تابعیتی ها در حلقه مشاورین نخست وزیر پاکستان

به گزارش پسرک کامپیوتری، دولت اسلام آباد در اقدامی که آن را شفاف سازی عمومی خواند لیست دارایی و جزئیات تابعیت مشاورین و معاونین عمران خان را منتشر کرد.

تعداد قابل توجه دو تابعیتی ها در حلقه مشاورین نخست وزیر پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از جیو تی وی، دولت پاکستان جزئیات تابعیت و لیست دارایی مشاورین و معاونین خصوصی عمران خان نخست وزیر این کشور را منتشر کرد.

طبق این گزارش شهباز گل معاون ویژه عمران خان در امور سیاسی دارای گرین کارت کشور آمریکاست و معید یوسف معاون ویژه عمران خان در امور امنیتی نیز در اصل ساکن آمریکاست.

ندیم بابر معاون ویژه عمران خان در امور نفت و پتروشیمی دارای تابعیت آمریکایی است و ذوالفقار بخاری معاون ویژه عمران خان در امور پاکستانی های خارج از کشور دارایی تابعیت کشور انگلیس است.

تانیه ادریس معاون ویژه فناوری اطلاعات نخست وزیر پاکستان هم که در کانادا به دنیا آمده است اقامت دائم کشور سنگاپور را در اختیار دارد.

شهزاد سید قاسم معاون ویژه انرژی نخست وزیر پاکستان دارایی تابعیت آمریکایی است و ندیم افضل معاون ویژه مجلس نخست وزیر پاکستان هم دارای تابعیت کانادایی است.

علاوه بر این لیست دارایی های نزدیکان (سیاسی) عمران خان نیز منتشر شد و طبق این گزارش عاصم باجوا معاون ویژه رسانه ای نخست وزیر پاکستان دارایی 220 میلیون روپیه املاک و اموال است.

ندیم بابر معاون ویژه نفت و پتروشیمی نخست وزیر پاکستان دارایی بیش از 12 کارخانه در سراسر کشور است و 180 میلیون روپیه نیز دارایی دارد.

دارایی های شهباز گل معاون ویژه سیاسی عمران خان حدود 110 میلیون روپیه اعلام شده و این مبلغ به جز ویلایی است که او در شهر اسلام آباد دارد.

ذوالفقار بخاری نیز علاوه بر داشتن مقدار زیادی زمین در نقاط مختلف پاکستان در 5 کارخانه خارج از کشور سهم دارد.

گفتنی است به دلیل حضور بسیاری از افراد متمول پاکستانی در کشورهای اروپایی و آمریکایی داشتن تابعیت دوم برای آنها موضوع عجیبی نیست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1060

به "تعداد قابل توجه دو تابعیتی ها در حلقه مشاورین نخست وزیر پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد قابل توجه دو تابعیتی ها در حلقه مشاورین نخست وزیر پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید