تظاهرات علیه جبهة النصره و نیروهای متحد ترکیه در ادلب سوریه

به گزارش پسرک کامپیوتری، فارس نوشت: اهالی چند شهر و شهرک در جنوب استان ادلب سوریه، شامگاه دوشنبه علیه گروهک جبهة النصره و آنچه دولت نجات سوریه می نامند، تظاهرات کردند.

تظاهرات علیه جبهة النصره و نیروهای متحد ترکیه در ادلب سوریه

در حالی که در جنوب ادلب (شمال غرب سوریه) آتش بس برقرار است، مردم این منطقه در روزهای گذشته خواهان انحلال گروهک های تروریستی و خروج آنها از استان ادلب شده اند.

به نوشته پایگاه خبری عنب بلدی، شهرهای معزه النعمان، کفر تخاریم و اریحا در استان ادلب و شهرک های واقع در غرب استان حلب شاهد تظاهرات ضد هیأت تحریر الشام (جبهةالنصره سابق) و دولت نجات سوریه است.

بنابر این گزارش، این تظاهرات روز یکشنبه از شهر سراقب شروع شد و بتدریج به شهرهای دیگر کشیده شده است. تظاهرات کنندگان می گویند که با انحلال این گروهک ها حملات هوایی روسیه و سوریه نیز خاتمه می یابد.

از سوی دیگر در چند روز گذشته مناطق شمال ادلب و مشرف به مرز ترکیه نیز شاهد تظاهرات مردمی بود. آنها خواهان باز شدن گذرگاههای اطمه و باب الهوی برای خروج غیر نظامیان بودند.

در حال حاضر اداره استان ادلب (مناطقی که در کنترل تروریست ها قرار گرفته است) در دست گروهک دولت نجات ملی مورد حمایت ترکیه است. گروهکی که در دوم نوامبر 2017 با هماهنگی تروریست های جبهة النصره تشکیل شد و دارای وزارتخانه های مختلف است.

از همان ماههای ابتدایی تشکیل این گروهک، زمانی که به مرور ائتلاف آن با جبهة النصره آشکار شد، اعتراضات گروههای مختلف نیز شروع شد. استان ادلب اکنون از لحاظ اداری در کنترل گروهک دولت نجات ملی و از لحاظ نظامی در سیطره تروریست های جبهة االنصره قرار گرفته است.

درگیری های ماههای گذشته اکنون در جنوب ادلب متوقف شده و مرکز آشتی روسیه در سوریه روز آدینه گذشته اعلام نمود که دولت دمشق تصمیم گرفته تا از روز سی ویکم آگوست (شنبه) آتش بس یکجانبه ای را در ادلب برقرار کند.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 290

به "تظاهرات علیه جبهة النصره و نیروهای متحد ترکیه در ادلب سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات علیه جبهة النصره و نیروهای متحد ترکیه در ادلب سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید