تشکیل کمیته تحقیق در مجلس عراق برای اعتراضات اخیر

به گزارش پسرک کامپیوتری، فارس نوشت: رئیس مجلس عراق با اشاره به تظاهرات های اخیر و حضور نفوذی ها در میان معترضان گفت، کمیته ای در مجلس برای تحقیق درباره تیراندازی ها به معترضان و نیروهای دولتی تشکیل شده است.

تشکیل کمیته تحقیق در مجلس عراق برای اعتراضات اخیر

منابع عراقی از وجود تک تیراندازان ناشناس در میان تظاهرکنندگان و تیراندازی آنها به سمت مردم و نیروهای امنیتی خبر دادند.

الحلبوسی در گفت وگو با شبکه العربیه همچنین در واکنش به برخی درخواست ها برای استعفای دولت عراق گفت که باید به دولت فرصت داد تا برنامه های خود را عملی کند.

الحلبوسی کنندگان معترضان که در جلسه روز شنبه در ساختمان مجلس حضور نیافتند دعوت کرد که برای بحث و بررسی خواسته هایشان در جلسه بعدی حضور داشته باشند.

رئیس مجلس عراق گفت، اگر یک برنامه دولتی شفاف برای رسیدگی به خواسته معترضان وجود داشته باشد فراکسیون ها به تعلیق عضویت خود در مجلس پایان می دهند.

وی تاکید کرد: ما از اصلاحات دولت پشتیبانی می کنیم و اگر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق درخواست بدهد موضوع تعدیل کابینه هم در نظر گرفته خواهد شد.

الحلبوسی همچنین از حضور نفوذی ها در میان معترضان گفت و درعین حال تاکید کرد اگر خواسته های تظاهرات کنندگان پاسخ داده نشود با آنها به خیابان خواهد آمد. وی در پایان تاکید کرد: مفسدان بزرگ باید به زندان افکنده شوند.

رئیس مجلس عراق بعد از دیدار دیروز شنبه خود با کنندگان معترضان این کشور در ساختمان مجلس از بسته های حمایتی دولت برای بهبود اوضاع در عراق خبر داد.

وی طی کنفرانس خبری گفت که دولت عراق تصمیم گرفته است که به کسانی که فاقد مسکن هستند، وام های بدون بهره اعطا کند. حلبوسی گفت که دولت عراق قصد دارد 100 هزار واحد مسکونی ایجاد کند.

الحلبوسی حمایت از بخش کشاورزی را از اولویت های مجلس دانست و گفت که همه کشاورزان عراقی از پرداخت اجاره بها در سال های گذشته و تا سال 2020 معاف می شوند.

او گفت که دولت با بانک مرکزی هماهنگی خواهد کرد تا به سرمایه گذاران در راستای ایجاد کارگاه ها و کارخانجات در بخش صنعتی، وام مکفی اعطا کند تا از این طریق فرصت های اشتغال بیشتر شود.

رئیس مجلس عراق در بخش آموزش نیز گفت که به زودی همه بخشی از نیروها و مدرسان در وزارت آموزش و پروش بازنشسته خواهند شد.

او افزود: تصمیم گرفتیم که تصمیمات مجلس در مورد دارندگان تحصیلات تکمیلی را عملی کنیم.

رئیس مجلس عراق بعد از نشست روز پنجشنبه با رئیس جمهور و نخست وزیر عراق، مکلف شد با کننده های معترضان دیدار کرده و مطالبات آن ها را بررسی کند. او این دیدارها را در ساختمان مجلس برگزار کرد.

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق روز جمعه ضمن اعلام آمادگی برای تغییرات و اصلاحات، از قوه قضائیه و قوه مقننه خواست در این راستا، به دولت او کمک کنند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 374

به "تشکیل کمیته تحقیق در مجلس عراق برای اعتراضات اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته تحقیق در مجلس عراق برای اعتراضات اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید