تشدید نظارت ها بر بازار رهن و اجاره مسکن در ایلام

به گزارش پسرک کامپیوتری، عبدخانی گفت:با دستور دادستان مرکز استان نظارت ها بر بازار رهن و اجاره مسکن در ایلام تشدید می گردد.

تشدید نظارت ها بر بازار رهن و اجاره مسکن در ایلام

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگار از ؛عزت اله عبدخانی معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان ایلام گفت: با دستور دادستان مرکز استان و در قالب کمیته مشترک بازرسی متشکل از بازرسان سازمان صمت، نمایندگان دادستانی، تعزیرات حکومتی، پلیس اطلاعات و امنیت، پلیس فتا، اتاق اصناف و اتحادیه مشاورین املاک گشت های مشترک جهت نظارت بر شرایط رهن واجاره در بازار ایلام برگزار می شود.

او با اشاره به ضرورت اخذ کدرهگیری در معاملات مسکن اضافه نمود:براساس تصمیمات اتخاذشده، نرخ رهن واجاره مسکن مطابق نرخ سال 98 بعلاوه حداکثر 10 درصدمی باشد وهرگونه معامله بالاتر ازاین رقم تخلف محسوب شده وبامتخلفین برخورد تعزیری می شود.

با دستور دادستان مرکز استان ایلام مقرر گشت:

الف: قیمت گذاری و نرخ گذاری رهن و اجاره می بایست مطابق نرخ سال 98 بعلاوه حداکثر 10 درصد به عمل آید.

ب: مقرر گشت چنانچه هر مشاور املاکی خارج از این نرخ گذاری اقدام به انعقاد قرارداد کند به تخلفات جزئی و عمده ایشان به استناد قانون مجازات اخلالگران در نظام مالی و قانون نظام صنفی و قانون تعزیرات حکومتی با قاطعیت و سرعت حسب مورد در دادستانی و یا تعزیرات حکومتی رسیدگی و برخورد قانونی لازم اعمال شود.

پ: سازمان امور مالیاتی با رعایت مقررات نسبت به اخذ مالیات از خانه های خالی اقدام نمایند.

ت: مشاورین املاک قرارداد ها را در سامانه مربوطه درج و کد رهگیری دریافت نمایند تا امکان نظارت حداکثری بر عملکرد ایشان وجود داشته باشد.

ث: مقرر گشت با حضور نمایندگان دادستان، پلیس اطلاعات، اتاق اصناف و سازمان صمت و تعزیرات حکومتی گشت های مشترک به منظور نظارت بر بازار املاک برقرار شود.

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 957

به "تشدید نظارت ها بر بازار رهن و اجاره مسکن در ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید نظارت ها بر بازار رهن و اجاره مسکن در ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید