تشدید نظارت بر بازار جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و قیمت ها

به گزارش پسرک کامپیوتری، تهران (پانا) - استاندار تهران با اشاره به نظارت همزمان بر بازار و کرونا گفت نظارت بر فاصله گذاری اجتماعی در بازار و کنترل قیمت ها تشدید می گردد و از شهروندان درخواست می گردد از حضور غیر ضرور در بازارها به جد پرهیز نمایند.

تشدید نظارت بر بازار جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و قیمت ها

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در پنجمین جلسه شورای اداری استان تهران اظهار کرد: اگر کسی دچار بیماری کرونا شده و کتمان می نماید بایستی نسبت به قرنطینه کردن فرد اقدام گردد. از 14 میلیون جمعیت تنها 11 میلیون در سامانه سیب ثبت شده و در خصوص 3 میلیون نفر هیچ اطلاعات ثبتی نداریم که با پیگیری به عمل آمده از سازمان هدفمندی یارانه ها تمام اطلاعات افراد ساکن در تهران را به دست می آوریم.

استاندار تهران توضیح داد: بر اساس پیگیری اجرا شده تمامی آزمایشگاه ها و مطب های خصوصی در حیطه نظارت و پایش مکلف هستند اطلاعات کسانی که دارای بیماری مثبت کرونا هستند را در اختیار دانشگاه ها قرار دهند تا نسبت به رهگیری آنها اقدام گردد.

محسنی بندپی در خصوص نظارت بر بازار گفت: به لحاظ شرایط کرونا مقرر شده تا نسبت به فاصله گذاری اجتماعی در بازار اقدام گردد و به لحاظ قیمت ها نیز تنظیم بازار کنترل لازم را به عمل می آورد، ضمن اینکه در هر دو زمینه نظارت ها تشدید می گردد.

وی با درخواست از شهروندان جهت رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: با توجه به اینکه بازار شلوغ است از شهروندان درخواست می گردد تا در موارد غیرضروری در بازار و اماکن شلوغ حضور پیدا ننمایند.

محسنی بندپی در خصوص کرونا ویروس گفت: ویروس کرونا دائما جهش پیدا می نماید و به سمت خطرناک بودن، در حرکت است همچنانکه ابتدا افراد دچار بیماری زمینه ای را بیشتر دچار مشکل می کرد اما اکنون افراد زیر 17 سال و حتی نوزادان را دچار مشکل می نماید.

وی ادامه داد: لازم است تمام اقدامات در ابعاد مختلف از جمله فاصله گذاری اجتماعی، رعایت پروتکل های بهداشتی، منع ترددها و همکاری دستگاه های اجرایی جهت تحقق دورکاری یک سوم کارمندان محقق گردد.

استاندار تهران گفت: با توجه به شرایط زرد در استان تهران مدیران تکلیف دارند نسبت به استفاده از ظریف دورکاری یک سوم کارمندان با اولویت افراد دارای بیماری زمینه ای و مسن اقدام نمایند.

محسنی بندپی با اشاره به افزایش میزان مراجعین سرپایی اضافه کرد: در هفته اخیر افزایش میزان مراجعیت سرپایی را داشتیم که احتمال افزایش بستری ها و به تبع آن فوتی ها را داریم از اینرو باید نسبت به رعایت نکات بهداشتی دقت زیادی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1464

به "تشدید نظارت بر بازار جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و قیمت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید نظارت بر بازار جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و قیمت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید