ترامپ: به ترکیه گفتیم که حمله به سوریه ایده بدی است

به گزارش پسرک کامپیوتری، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه ای حمله ترکیه به شمال شرقی سوریه را یک ایده بد خواند.

ترامپ: به ترکیه گفتیم که حمله به سوریه ایده بدی است

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که با تصمیم به خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرق سوریه عملاً راه را برای اقدام نظامی ترکیه در این منطقه باز گذاشت، روز چهارشنبه در بیانیه ای از حمله نظامی ترکیه به شمال شرقی سوریه انتقاد کرد.

دونالد ترامپ در این بیانیه که ساعاتی پس از آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه منتشر شده، اعلام کرده است: ایالات متحده از این حمله حمایت نمی کند و صراحتاً به ترکیه گفته است که این عملیات یک ایده بد است. ترکیه متعهد شده که از غیرنظامیان و اقلیت های مذهبی از جمله مسیحیان حفاظت کند و تضمین کرده است که هیچ بحران انسانی رخ نخواهد داد. ما آنها را در قبال این تعهد پاسخگو نگاه خواهیم داشت.

با اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، ارتش ترکیه نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک این کشور با سوریه مستقر کرد و از بعد از ظهر امروز چهارشنبه عملیات نظامی نیروهای ترکیه ای در شمال شرقی ترکیه آغاز شد.

خروج نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه که به عنوان چراغ سبزی برای اقدام نظامی ترکیه علیه کُردهای متحد آمریکا قلمداد شده، مخالفت نمایندگان ارشد کنگره آمریکا را به دنبال داشته و آنها در خصوص پیامدهای این تصمیم به ترامپ هشدار داده اند.

دونالد ترامپ از روز دوشنبه با انتشار پیام هایی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر به ترکیه هشدار داده است که اگر در شمال شرقی سوریه پا را از حد فراتر بگذارد، با واکنش شدید واشنگتن روبرو خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 389

به "ترامپ: به ترکیه گفتیم که حمله به سوریه ایده بدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: به ترکیه گفتیم که حمله به سوریه ایده بدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید