تخم مرغ و میوه در گرانی اول شدند

به گزارش پسرک کامپیوتری، بانک مرکزی از افزایش قیمت هشت گروه کالای اساسی خوراکی خبر داده و اعلام کرده است که تخم مرغ و میوه بیشترین افزایش قیمت را در بین کالاها داشته است.

تخم مرغ و میوه در گرانی اول شدند

به گزارش پسرک کامپیوتری، تازه ترین گزارش اعلامی از متوسط قیمت خرده فروشی برخی مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به پنجم آذرماه نشان می دهد که گروه لبنیات 1.6 درصد نسبت به هفته ماقبل افزایش قیمت دارد. این در حالی است که قیمت تخم مرغ نیز تا 7.3 درصد افزایش داشته و شانه ای 9600 تا 11 هزار تومان فروش رفته است.

اما در گروه گوشت ها، گوشت گوسفند حدود 39 هزار و 800 تومان برای هرکیلو و گوشت گاو و گوساله تا 36 هزار و 500 تومان در سطح شهر عرضه شده و کمتر از 0.1 درصد افزایش قیمت داشت. از سوی دیگر گوشت مرغ با رشد 0.9 درصدی همراه بوده و تا 6800 تومان فروش رفت.

در هفته مورد بررسی در گروه برنج، قیمت برنج داخلی درجه یک معادل 0.2 درصد کاهش یافت و بهای برنج وارداتی تایلندی و برنج داخلی درجه دو ثابت بود.در گروه حبوبات نیز رشد 1.6 درصدی قیمت در هفته اول آذرماه نسبت به هفته پایانی آبان ثبت شد.

گزارش بانک مرکزی حاکی از آن است که میوه های تازه 4.7 درصد در دوره مورد بررسی گران شده و در سوی دیگر سبزی ها با کاهش 0.1 درصدی همراه بوده است. هرچند که سبزی ها در مقایسه با هفته اول آبان ماه بیش از 14 درصد رشد قیمت دارد.

بنابراین گزارش بهای قند و روغن نباتی جامد بدون تغییر بود ولی قیمت شکر حدود 0.2 درصد کاهش یافت .بهای چای خارجی تا 0.2 درصد و روغن نباتی مایع تا 0.6 درصد گران شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 268

به "تخم مرغ و میوه در گرانی اول شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخم مرغ و میوه در گرانی اول شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید