تخلفات شکار و صید از چالش های فارس است

به گزارش پسرک کامپیوتری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس، ضمن ابراز تاسف، آمار بالای تخلف صید و شکار را یکی از چالش های جدی این اداره کل قلمداد کرد.

تخلفات شکار و صید از چالش های فارس است

به گزارش پسرک کامپیوتری به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس، حمید ظهرابی گفت: تنها در هفته اول مهرماه با کوشش و کوشش محیطبانان 39 نفر متخلف شکار و صید در فارس دستگیر شده اند.

ظهرابی اضافه کرد: از متخلفان دستگیر شده، 35 قبضه سلاح شامل 27 قبضه سلاح مجاز و 7 قبضه سلاح غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: وجود فرهنگ شکار و شکارگری در میان اقوام مختلف و اعمال ممنوعیت ها و محدودیت های بی منطق از دلایل افزایش آمار تخلفات شکار به شمار می رود.

ظهرابی ضمن قدردانی از کوشش محیط بانان که علیرغم تمام کمبودها و کاستی ها وظیفه خود را به خوبی انجام می دهند، گفت: آموزش و فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم در حفاظت از تنوع زیستی، از اصول اساسی حفاظت پایدار به شمار می رود زیرا هیچ برنامه ای صرفا با تکیه بر اقدامات سلبی نمی تواند موفقیت آمیز باشد.

او گفت: هم راستا کردن منافع سایر ذینفعان با منافع حفاظت از تنوع زیستی اهمیت زیادی دارد، اما متاسفانه تا کنون توفیقات قابل توجهی در این حوزه به دست نیامده است؛ از این پس کوشش خواهیم کرد با جلب مشارکت مردم در حفاظت از حیات وحش الگوی پایداری از حفظ تنوع زیستی در استان فارس ارائه دهیم.

ظهرابی همچنین از دستگیری 125 نفر متخلف زیست محیطی در شهریور امسال خبر داد و گفت: از متخلفان 92 قبضه اسلحه شامل 72 قبضه مجاز، 18 قبضه اسلحه غیر مجاز و 2 قبضه اسلحه جنگی کشف و ضبط شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 356

به "تخلفات شکار و صید از چالش های فارس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلفات شکار و صید از چالش های فارس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید