تأکید سفیر ایران در قزاقستان بر لزوم بازنگری در ساختار سازمان ملل

به گزارش پسرک کامپیوتری، سفیر کشورمان در قزاقستان طی سخنرانی در کنفرانس بین المللی مدل سازمان ملل در دانشگاه اوراسیا، بر لزوم بازنگری در اسناد و ساختار سازمان ملل تأکید کرد.

تأکید سفیر ایران در قزاقستان بر لزوم بازنگری در ساختار سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری، مجید صابر سفیر کشورمان روز گذشته در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی مدل سازمان ملل متحد که در دانشگاه اوراسیای قزاقستان برگزار شد سخنرانی نمود.

سفیر کشورمان در سخنانی ضمن اشاره به نقش تاریخی ایران در شکل گیری سازمان ملل و تدوین منشور ملل متحد، گفت: در حالی که نزدیک به 70 سال از تأسیس سازمان ملل متحد می گذرد همچنان شاهد اقداماتی از سوی بعضی از کشورها هستیم که با اصول سازمان ملل و قوانین حقوق بین الملل مغایرت دارد.

وی اضافه نمود: وقوع جنگ های متعدد، عدم پایبندی به موافقتنامه ها و تعهدات بین المللی، خروج یک جانبه از این توافقات، برخوردهای سلیقه ای با سازوکارها و سازمان های بین المللی، عدم اجرا یا اجرای سلیقه ای و ناقص قطعنامه های شورای امنیت، دخالت در امور داخلی کشورها، تلاش برای براندازی حکومت های قانونی، کشتار غیرنظامیان، بی توجهی به وضعیت آوارگان و بسیاری موارد دیگر باعث شده است تا لزوم بازنگری در اسناد و ساختار سازمان ملل اجتناب ناپذیر باشد.

سفیر کشورمان تغییر ساختار و بازنگری در اسناد سازمان ملل متحد را خواست بسیاری از کشورها مطرح نمود و گفت: بازنگری در اسناد و ساختار سازمان ملل باید بر اساس اصول دموکراسی، اجتناب از اعمال قدرت، برابری کشورها، و احترام به تنوع فرهنگ ها انجام گردد تا منافع همه کشورها را تأمین کند.

در ابتدای این مراسم، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به این کنفرانس، از برگزاری این نشست در قزاقستان استقبال نمود و دانشجویان شرکت کننده در همایش را به تلاش و تلاش دنیای برای برقراری صلح دعوت نمود.

در این همایش که تا روز آدینه ادامه خواهد داشت، دانشجویانی از 150 کشور دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران شرکت کرده اند که در نشست های متعدد موضوعات دنیای را مورد آنالیز قرار خواهند داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 147

به "تأکید سفیر ایران در قزاقستان بر لزوم بازنگری در ساختار سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید سفیر ایران در قزاقستان بر لزوم بازنگری در ساختار سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید