برکناری دادستان نیویورک توسط ترامپ

به گزارش پسرک کامپیوتری، دولت آمریکا دادستان ارشد نیویورک را که در برابر فشار ها برای استعفایش مقاومت نموده بود، اخراج کرد، اما دادستان نیویورک می گوید به کارش ادامه می دهد.

برکناری دادستان نیویورک توسط ترامپ

به گزراش ایرنا، ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا روز شنبه 31 خرداد اظهار داشت که او به طور رسمی از دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور خواست تا جفری برمن دادستان منطقه جنوبی نیویورک را برکنار کند.

بار در نامه ای به برمن نوشت: از آنجایی که اظهار داشتید که قصد استعفا ندارید، از رییس جمهوری خواستم تا شما را برکنار کند و او این کار را کرد.

برمن در واکنش به این نامه اظهار داشت که که وزیر دادگستری قدرت اخراج او را ندارد و او مقامش را ترک نمی کند تا زمانی که نامزد بعدی این پست به مجلس سنا معرفی گردد و در این مجلس تایید گردد و تا زمان مشخص جانشین، به تحقیقات درباره افراد نزدیک به دونالد ترامپ ادامه می دهد.

برمن دادستان قدرتمند ناحیه جنوب شهر منهتن به شمار می رود که نتیجه تحقیقاتش درباره افراد نزدیک به رییس جمهوری آمریکا، منجر به زندان رفتن مایکل کوهن وکیل خصوصی ترامپ شد و اکنون نیز در حال تحقیقات درباره رودی جولیانی دیگر وکیل خصوصی ترامپ است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1005

به "برکناری دادستان نیویورک توسط ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برکناری دادستان نیویورک توسط ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید