اگان برنال، اولین کلمبیایی قهرمان تور دو فرانس

به گزارش پسرک کامپیوتری، برنال (پیراهن زرد) و توماس (پیراهن قرمز)، قهرمان سال قبل تور دو فرانس که هر دو عضو تیم اینئوس هستند، در تور 2019 به مقام اول و دوم رسیدند.

اگان برنال، اولین کلمبیایی قهرمان تور دو فرانس

اگان برنال، دوچرخه سوار کلمبیایی عصر شنبه توانست با حفظ پیراهن زرد در خاتمه مرحله بیستم، برنده تور دو فرانس 2019 شود. او یک روز پیش در مرحله نوزدهم توانسته بود به صدر جدول رده بندی کلی صعود کند و پیراهن زرد را از ژولیان آلافیلیپ فرانسوی بگیرد. یکشنبه مرحله بیست و یکم تور دو فرانس به سمت پاریس برگزار می شود، هرچند این مرحله تقریبا تشریفاتی است و تاثیری در رده بندی کلی ندارد.

برنال 22 ساله اولین دوچرخه سوار کلمبیایی است که به قهرمانی تور دو فرانس می رسد. او مثل گرنت توماس، قهرمان دوره قبل، عضو تیم اینئوس است، ولی توانست عملکرد بهتری از همتیمی ولزی اش داشته باشد و با اختلاف یک دقیقه و یازده ثانیه نسبت به توماس بهترین زمان مجموع را ثبت کند . وینچنزو نیبالی، دوچرخه سوار 34 ساله ایتالیایی که در سال 2014 قهرمان تور شده بود، توانست برنده مرحله بیستم شود، هرچند تاثیر زیادی در رده بندی کلی نداشت.

آخرین قهرمانی یک فرانسوی در تور دو فرانس به سال 1985 برمی شود و آنها امید زیادی داشتند که سال جاری دوباره به این عنوان ارزشمند برسند، ولی آدینه تمام امیدهای شان بر باد رفت. ابتدا تیبو پینو که در رده بندی کلی موقعیت خیلی خوبی داشت به دلیل مصدومیت مجبور به ترک مسابقه شد و در نهایت آلافیلیپ که توانسته بود 14 روز پیراهن زرد را به تن کند، آن را از دست داد.

آلافیلیپ که در مراحل قبل انرژی زیادی صرف نموده بود، شنبه در مرحله بیستم هم زمان از دست داد و در رده بندی کلی از رده دوم به پنجم سقوط کرد. گرنت توماس کروس وایک هلندی پس از برنال در رده دوم و سوم رده بندی کلی هستند و یکشنبه در خیابان شانزالیزه روی سکو می ایستند.

-

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 5 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 179

به "اگان برنال، اولین کلمبیایی قهرمان تور دو فرانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگان برنال، اولین کلمبیایی قهرمان تور دو فرانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید