اهدای خون بیش از 18 هزار نفر در نیمه اول ماه رمضان

به گزارش پسرک کامپیوتری، مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: در نیمه اول ماه مبارک رمضان 18 هزار و 310 نفر پیروز به اهدای خون شدند.

اهدای خون بیش از 18 هزار نفر در نیمه اول ماه رمضان

محمدرضا مهدی زاده مدیر کل انتقال خون استان تهران در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به لزوم افزایش مشارکت مردم تهران در امر خداپسندانه اهدای خون، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور میزان مراجعه افراد خیر به مراکز انتقال خون استان تهران به دلیل ترس از ابتلا به کرونا کاهش پیدا کرده است. با آغاز ماه مبارک رمضان نیز میزان مشارکت افراد در امر خداپسندانه اهدای خون نسبت به سال های گذشته کمتر شده است.

او ادامه داد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا به امروز 18 هزار و 310 نفر پیروز به اهدای خون شدند و 182 واحد پلاکت توسط مردم خیر و نوع دوست در سطح استان تهران اهدا شده است.

مدیر کل انتقال خون استان تهران اعلام نمود: خوشبختانه شرایط میزان ذخایر خونی بحرانی نیست، اما نیاز به خون و فرآورده های خونی در کلانشهری مثل تهران دائمی و همیشگی است.

مهدی زاده تاکید کرد : در ایام شیوع کرونا بیماران خاص مانند تالاسمی بیشتر نیازمند خون و فرآورده های خونی هستند، به همین دلیل از مردم تقاضا دارم در اهدای خون مشارکت بیشتری داشته باشند.

هر خانه باید یک پایگاه انتقال خون باشد

او گفت: خوشبختانه با کمک شبکه ملی خون رسانی کشور هر گونه کمبود در زمینه گروه های خونی در استان ها رفع می شود و هیچ گونه جای نگرانی نیست، اما به طور کلی برای رفع نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی نیازمند مشارکت بیشتر مردم در زمینه اهدای خون در سطح استان تهران هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 961

به "اهدای خون بیش از 18 هزار نفر در نیمه اول ماه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای خون بیش از 18 هزار نفر در نیمه اول ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید