اندونزی ، صدها نفر تلفات کاری در پیچیده ترین انتخابات دنیا

به گزارش پسرک کامپیوتری، مقامات انتخاباتی اندونزی می گوید انتخابات این کشور که با حدود 6 میلیون نفر متصدی در 810000 پایگاه انجام شد، به مرگ 272 نفر از کارکنان به علت خستگی ناشی از کار انجامیده است.

اندونزی ، صدها نفر تلفات کاری در پیچیده ترین انتخابات دنیا

به گزارش دویچه وله عارف پیریو سوسانتو، سخنگوی کمیسیون انتخابات عمومی اندونزی 10 روز پس از برگزاری انتخابات در این کشور 260 میلیونی شنبه شب 27 آوریل (8 اردیبهشت) گفت، 272 نفر از کارکنان انتخابات به علت فشار کاری درگذشته و 1878 نفر بیمار شده اند.

سوسانتو گفت وزارت دارایی به خانواده های درگذشتگان غرامت پرداخت می نماید و تسهیلات بهداشتی در اختیار کارکنان بیمار قرار خواهد گرفت.

انتخابات 17 آوریل اندونزی که در آن انتخابات ریاست جمهوری، پارلمانی، منطقه ای و محلی هم زمان انجام می گردد، در کشوری که 193 میلیون واجد رأی در گستره سه منطقه زمانی از پاپوآ در شرق تا رأس جزیره سوماترا در 5000 کیلومتری در غرب دارد، کاری بسیار سنگین است.

در این پنج انتخابات هم زمان بیش از 245000 نامزد برای 20000 کرسی در مجالس محلی، منطقه ای و ملی رقابت کردند.

این کشور آسیای جنوب شرقی برای نخستین بار در تاریخش سال جاری انتخابات ریاست جمهوری را با سایر انتخابات هم زمان کرد تا در هزینه های صرفه جویی گردد.

اما کار سنگین این رأی گیری 8 ساعته در بزرگ ترین کشور جزیره ای دنیا که دارای 17000 جزیره در گستره ای بیش زا 5000 کیلومتر است، اثر خود را بر بسیاری از کارکنان انتخاباتی گذاشت که مجبور بودند میلیون ها رأی را با دست بشمارند.

البته بیشتر این تلفات در افرادی که به طور موقت برای انتخابات به کار گرفته شده بودند، اتفاق افتاده است.

نتایج رسمی انتخابات در 22 مه (اول خرداد) اعلام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 121

به "اندونزی ، صدها نفر تلفات کاری در پیچیده ترین انتخابات دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندونزی ، صدها نفر تلفات کاری در پیچیده ترین انتخابات دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید