البخیتی: سعودی ها می توانند آبرومندانه یمن را ترک نمایند

عضو دفتر سیاسی انصار الله تاکید نمود نیروهای یمنی با اعلام آتش بس، همه متجاوزان را به توقف جنگ دعوت نموده و این فرصت را به سعودی ها می دهند تا آبرومندانه تر از جنگ یمن خارج شوند.

البخیتی: سعودی ها می توانند آبرومندانه یمن را ترک نمایند

به گزارش، به نقل از تلویزیون الجزیره، محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن خاطرنشان کرد: ما با اعلام آتش بس همه متجاوزان را به توقف جنگ دعوت می کنیم. این اولین باری نیست که انصار الله یمن به آتش بس و توقف جنگ دعوت می نماید.

البخیتی تاکید نمود: بعد از اینکه قدرت و توان نظامی ما به همه دنیا ثابت شد و خسارت های زیادی به متجاوزان وارد شد اکنون ما متجاوزان را به توقف جنگ و آتش بس فرا می خوانیم. این تصمیم ما، میزان جدیت ما در دستیابی به صلح را نشان می دهد و ما این فرصت را به سعودی ها می دهیم تا آبرومندانه تر از جنگ یمن خارج شوند.

عضو دفتر سیاسی انصار الله یمن اضافه کرد: ما همه عملیات های نظامی به خاک عربستان سعودی را متوقف نموده ایم؛ ما یکجانبه حملات خود را متوقف نموده ایم و عربستان باید از این فرصت استفاده کند.

محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی انصار الله یمن گفت: در صورتی که عربستان به این اقدام ما پاسخ مناسبی ندهد و بخواهد به تجاوز به یمن ادامه دهد در این صورت تصمیم دیگری اتخاذ خواهد شد. اکنون ما، عربستان و سایر کشور های عضو ائتلاف را رها می کنیم تا با دقت این اقدام و پیشنهاد ما را آنالیز نمایند. ما با این اقدام جدی بودن خود در دستیابی به صلح و توقف جنگ را نشان دادیم. توقف جنگ به نفع همه خواهد بود و حتی بیش از یمن به سود عربستان سعودی خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 3 آبان 1398 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 326

به "البخیتی: سعودی ها می توانند آبرومندانه یمن را ترک نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "البخیتی: سعودی ها می توانند آبرومندانه یمن را ترک نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید