افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن ، افزایش وام جعاله تا 40 میلیون تومان

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرنگاران : مدیر ابزارهای نوین اقتصادی فرابورس ایران بیان کرد: اولین اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن سال 1399 با گشایش نماد تسه 9901 در 2 اردیبهشت 99 آغاز شد که قیمت آن با میانگین 46 هزار و 360 تومان کشف شد.

افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن ، افزایش وام جعاله تا 40 میلیون تومان

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس ،ندا بشیری مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران در گفت وگو با خبرنگار مالی خبرگزاری فارس، در خصوص تغییرات اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن، گفت: شورای پول و اعتبار در تاریخ سوم دی ماه سال 1398 افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را تصویب کرد.

وی در خصوص اوراق وام مسکن در تهران گفت: این تسهیلات در تهران به صورت انفرادی تا 100 میلیون تومان و برای زوجین تا 200 میلیون تومان افزایش یافته است.

بشیری در باره اوراق تسهیلات مسکن در مراکز استان و شهرستان ها گفت: این نوع وام در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار نفر نیز به صورت انفرادی 80 میلیون تومان و برای زوجین تا 160 میلیون تومان و سایر مناطق شهری تا 60 میلیون تومان به صورت فردی و 120 میلیون تومان برای زوجین افزایش یافته است.

مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران همچنین در خصوص تغییرات اوراق حق تقدم تسهیلات جعاله (تعمیر) مسکن نیز گفت: براساس مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات جعاله از محل منابع داخلی بانک ها توسط بانک مسکن و بانک های تجاری (شامل تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم و بدون سپرده) تا مبلغ 40 میلیون تومان افزایش یافت، وام جعاله، قبلاً 20 میلیون تومان بود.

بشیری در خصوص زمان آغاز افزایش قیمت اوراق حق تقدم مسکن، گفت: در اسفندماه سال 98 با افزایش تقاضا برای دریافت تسهیلات مسکن، قیمت اوراق تسهیلات مسکن به حدود 60 هزار تومان رسید، اما دلیل قیمت های بالای این روزهای اردیبهشت هم این است که معمولاً ماه های اردیبهشت، شهریور و اسفند، بازه های زمانی پر معامله در بازار مسکن محسوب می شوند؛ هر چند در برخی سال ها با توجه به شرایط مالی و تأثیرگذاری بازارهای رقیب، بازه های سنتی رونق مسکن تغییر نموده است.

وی اضافه کرد: به هر حال افزایش سقف وام جعاله تعمیر مسکن از 20 به 40 میلیون تومان نیز انگیزه خرید اوراق تسهیلات مسکن و افزایش تقاضا و قیمت آن را در پی داشته است.

این مدیر فرابورسی در خصوص آغاز فعالیت اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در سال 99 در فرابورس ایران گفت: اولین اوراق تسهیلات مسکن(تسه سال 1399) با گشایش نماد تسه 9901 (اوراق تسهیلات مسکن صادره در فروردین سال جاری) در تاریخ 2 اردیبهشت 1399 آغاز شد که قیمت آن نیز با میانگین 46 هزار و 360 تومان کشف شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 934

به "افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن ، افزایش وام جعاله تا 40 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن ، افزایش وام جعاله تا 40 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید