افزایش ابر و بارش پراکنده در بخش هایی از غرب و جنوب کشور

به گزارش پسرک کامپیوتری، کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: یکشنبه و دوشنبه 27 و 28 مرداد در ساعت های بعد از ظهر و اوایل شب در بخش هایی از استان های کشور با افزایش ابر و بارش پراکنده روبرو هستیم.

افزایش ابر و بارش پراکنده در بخش هایی از غرب و جنوب کشور

به گزارش ایرنا، کبری رفیعی گفت : برای بخش هایی از استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، فارس، هرمزگان و جنوب کرمان امروز و فردا در ساعت های بعد از ظهر افزایش ابر، بارش پراکنده و گاهی هم رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: از روز سه شنبه تا پنجشنبه باز هم در همان بازه زمانی در ساعت های بعد از ظهر در مناطقی از جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب فارس گاهی رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست اما دیگر نقاط کشور طی این مدت آسمانی صاف و جوی پایدار و آرام خواهند داشت.

رفیعی گفت: طی پنج روز آینده نیز در مناطق شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل در شمال استان سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گرد و خاک رخ می دهد و در بخش هایی از استان های سمنان، یزد، اصفهان، قم و شرق استان کرمان نیز وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد این بخش ها، خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی هم دور از انتظار نیست.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور در خصوص آسمان پایتخت نیز گفت: تهران امروز آسمانی صاف و گاهی همراه با وزش باد را خواهد داشت؛ حداکثر دمای پایتخت امروز به 35 درجه سانتی گراد می رسد و فردا صبح حداقل دمای تهران 22 درجه سانتی گراد پیش بینی شده است.

رفیعی در خصوص خنک ترین و گرم ترین مراکز استان کشور نیز گفت: خنک ترین مرکز استان امروز شهرکرد با دمای حداقل شش درجه بالای صفر و دیروز گرم ترین مرکز استان اهواز با دمای حداکثر 46 درجه سانتی گراد ثبت شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 228

به "افزایش ابر و بارش پراکنده در بخش هایی از غرب و جنوب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ابر و بارش پراکنده در بخش هایی از غرب و جنوب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید