ادعای جدید رئیس پنتاگون درباره ایران به بهانه حادثه دریای عمان

به گزارش پسرک کامپیوتری، سرپرست وزارت دفاع آمریکا مدعی شده دولت این کشور به دنبال ایجاد اجماع جهانی مقابل ایران است.

ادعای جدید رئیس پنتاگون درباره ایران به بهانه حادثه دریای عمان

با همراهی عمان لحظه آخری از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری، پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت آمریکا دیروز آدینه مدعی شد که دولت دونالد ترامپ در پی حمله به نفتکش ها در دریای عمان به دنبال ایجاد اجماع دنیای در برابر جمهوری اسلامی ایران است.

به نقل از یورونیوز، شاناهان به پسرک کامپیوتری گفت که او، جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در این تصمیم با دونالد ترامپ همراه هستند.

ساعاتی پس از حمله به دو نفتکش در دریای عمان در روز پنجشنبه، دولت آمریکا با توسل به ویدئویی مبهم ایران را به انجام این عملیات متهم کرد، اما ایران این اتهام را رد نموده است.

شاناهان در پاسخ به این پرسش که آیا پنتاگون میخواهد برای تقویت حضور نظامی خود در خاورمیانه نیروهای بیشتری به این منطقه بفرستد یا نه، گفت: همان طور که می دانید ما همواره احتمالات مختلف را مد نظر داریم.

وی درباره تصمیم آمریکا به ایجاد اجماع دنیای همچنین گفت: ببینید موقعیت چگونه است. یک کشتی نروژی داریم، یک کشتی ژاپنی، پادشاهی سعودی، امارات متحده عربی و 15 درصد نفت دنیا که از تنگه هرمز می گذرد. بنابراین معلوم است که ما در صورت نامساعد شدن اوضاع باید گزینه هایی برای احتمالات پیش بینی نشده در نظر بگیریم. ما ضمناً باید برای این شرایط بین المللی حمایت بین المللی را نیز جلب کنیم.

شاناهان با یادآوری این که یکی از وظایف پنتاگون همرسانی اطلاعات است باز هم مدعی شد به همین دلیل روز پنجشنبه فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا ویدئویی را منتشر کرد که نشان می دهد گروهی از نظامیان ایرانی یک مین عمل ننموده را از بدنه یکی از نفتکش های آسیب دیده جدا می نمایند.

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) روز آدینه ویدئویی را منتشر کرد که قایقی را در نزدیکی یکی از دو نفت کش آتش گرفته در دریای عمان بلافاصله پس از حملات روز پنجشنبه نشان می دهد.

به ادعای سنتکام، سرنشینان این قایق ایرانی بودند و کوشش می کردند تا یک مین عمل نشده را از بدنۀ یکی از نفت کش ها جدا نمایند. اما یوتاکا کاتادا رئیس ژاپنی شرکت کوکوکا سانجیو روز آدینه اظهار داشت کارکنان کشتی ما شاهد این بوده اند که کشتی با یک شیء پرنده مورد حمله قرار گرفته است.

به نوشته نیویورک تایمز، صحبت های این فرد ژاپنی دستکم بخشی از اظهارات مقامات آمریکا مبنی بر اینکه ایران عامل حمله بوده را زیر سوال برد.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 586

به "ادعای جدید رئیس پنتاگون درباره ایران به بهانه حادثه دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای جدید رئیس پنتاگون درباره ایران به بهانه حادثه دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید