اتهام زنی وزارت خارجه آمریکا به روسیه، چین و ایران

به گزارش پسرک کامپیوتری، وزارت خارجه آمریکا با انتشار گزارشی، ایران، چین و روسیه را به پیشبرد کمپین گسترش اطلاعات جعلی درباره منشأ کووید 19 و نسبت دادن آن به آمریکا متهم کرد.

اتهام زنی وزارت خارجه آمریکا به روسیه، چین و ایران

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از فارس، وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار گزارشی، اتهاماتی را علیه سه کشور ایران و چین و روسیه در ارتباط با بیماری همه گیر کروناویروس مطرح نمود.

این گزارش که در اختیار پایگاه تحلیلی پالتیکو قرار گرفته است، مدعی شده است که در پی شیوع ویروس کرونا در دنیا، سه کشور روسیه، چین و ایران، با استفاده از یک روایت مشابه، کارزار گسترش اطلاعات اشتباه و جعلی علیه آمریکا به راه انداخته اند.

مرکز مشارکت دنیای وزارت خارجه آمریکا در این گزارش سه کشور فوق را متهم کرد که در کمپین ضدآمریکایی خود مدعی شده اند که ارتش آمریکا منشأ ویروس کووید 19 است و این ویروس در حقیقت سلاح بیولوژیکی ایالات متحده آمریکا است که برای اهداف سیاسی مورد استفاده قرار گرفته است.

این گزارش همچنین پکن، تهران و مسکو را متهم نموده که در حملات تبلیغاتی خود به آمریکا مدعی شده اند که این کشورها در مدیریت ویروس کرونا بهتر از آمریکا عمل نموده اند.

واشنگتن در حالی مدعی است که چین و ایران و روسیه در زمینه مدیریت کروناویروس دروغ گفته اند که آمار و ارقام رسمی منتشر شده نشان می دهد در حالیکه دو میلیون 565 هزار 540 نفر از مردم دنیا به کروناویروس آلوده شده اند و 177 هزار و 780 نفر نیز جان خود را از دست داده اند، آمریکا همچنان با 819 هزار و 175 مورد ابتلا و 45 هزار و 343 مورد فوتی بیشترین آمار مبتلایان و فوتی های کروناویروس در دنیا را دارد و چین علیرغم آنکه در ابتدا مرکز شیوع کروناویروس بود اما هم اکنون با 82 هزار و 802 مورد ابتلا و چهار هزار و 632 مورد فوتی این بیماری را تحت کنترل درآورده است.

طبق اعلام وزارت بهداشت ایران تا روز گذشته، 84 هزار و 802 نفر در ایران به کروناویروس آلوده شده و پنج هزار و 297 نفر نیز جان خود را از دست داده اند و تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه 57 هزار و 999 مورد و مجموع قربانیان این ویروس به 513 نفر رسیده است.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش خود آورده است رسانه های دولتی و وزرای دولتی سه کشور ایران، روسیه و چین نیز روایات جعلی و دروغین درباره نقش آمریکا در شیوع ویروس کرونا را منعکس می نمایند.

لئا گابریل هماهنگ نماینده مرکز مشارکت دنیای وزارت خارجه آمریکا به پالتیکو گفت: آنچه که با شروع تحت کنترل قرار دریافت بحران بهداشت و درمان (شیوع کروناویروس) در چین شاهد آن بودیم، این بود که حزب کمونیست چین در حقیقت یک کوشش هماهنگ را برای تغییر شکل روایت (شیوع کرونا) شروع کرد.

اطلاعات نادرست حزب کمونیست چین از دادن مجوز انتشار اطلاعات دروغین روسیه در رسانه های اجتماعی چین شروع شد که در آن گفته شد که آمریکا منشأ این ویروس (کرونا) بوده است و تاجایی پیش رفت که رسانه های دولتی، منشأ (شیوع) ویروس را زیر سؤال بردند و حتی اطلاعات نادرستی در این خصوص که آمریکا منشأ این ویروس بوده، پخش کردند.

وزارت خارجه آمریکا در حالی چنین اتهاماتی را مطرح نموده که پیش از این برخلاف آنکه سازمان دنیای بهداشت تأکید نموده بود، منشأ شیوع کروناویروس نامشخص است، مقام های آمریکایی مدعی شده بودند این ویروس ناشناخته از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین بیرون آمده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 944

به "اتهام زنی وزارت خارجه آمریکا به روسیه، چین و ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام زنی وزارت خارجه آمریکا به روسیه، چین و ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید