آمریکا 300 کامیون دیگر حامل تجهیزات به شرق سوریه فرستاد

به گزارش پسرک کامپیوتری، نظامیان تروریست آمریکا 300 کامیون تجهیزات وارد شمال شرق سوریه کردند که بیشتر این کامیون ها حامل مواد ساختمانی بودند.

آمریکا 300 کامیون دیگر حامل تجهیزات به شرق سوریه فرستاد

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری، منابع محلی حاضر در شرق سوریه از ارسال تجهیزات جدید نظامیان تروریست آمریکا به خاک این کشور خبر دادند.

این منابع به خبرگزاری آناتولی گفتند که حدود 300 کامیون طی دو روز گذشته از گذرگاه مرزی الولید بین عراق و سوریه، وارد استان حسکه سوریه شده است.

به گفته این منابع، بیشتر کامیون های آمریکایی حامل مواد ساختمانی بودند و راهی پایگاه های غیر قانونی آمریکا در حسکه واقع در شمال شرق سوریه شدند.

برخی از این کامیون ها وارد پایگاه تل بیدر در ریف حسکه شدند که اخیرا نظامیان آمریکا این پایگاه را گسترش داده بودند.

منابع مذکور تصریح کردند، برخی از کامیون های آمریکایی وارد شهرک تل براک در ریف حسکه شدند. قرار است آمریکا، پایگاه نظامی جدیدی در این منطقه احداث کند.

به گفته این منابع، بخش دیگری از این کامیون ها، به میدان نفتی العمر ارسال شدند. آمریکا در این منطقه، یک پایگاه غیر قانونی احداث کرد و اخیرا آن را گسترش داد.

آناتولی همچنین گزارش داد، نظامیان آمریکایی حاضر در استان دیرالزور (شرق سوریه) یک مقر نظامی در نزدیکی شهرک الشحیل واقع در کرانه خاوری رود فرات احداث کردند.

آمریکا به همراه شبه نظامیان کُرد تحت حمایت خود در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارد؛ مناطقی که بیشتر میادین نفتی سوریه در این قسمت واقع شده است.

واشنگتن با حضور خود در این منطقه از سوریه، در پی چپاول نفت این کشور است و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چندین بار، این مسئله را علنی اعلام کرده است.

این در حالی است که دولت سوریه بارها تأکید کرده است که حضور نظامیان اشغالگر آمریکا در شرق سوریه، غیر قانونی است و به این حضور انتها خواهد داد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 771

به "آمریکا 300 کامیون دیگر حامل تجهیزات به شرق سوریه فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 300 کامیون دیگر حامل تجهیزات به شرق سوریه فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید