آمریکا فشار برای توقف صادرات نفت ایران را تشدید می کند

به گزارش پسرک کامپیوتری، دولت آمریکا قصد دارد با صدور توصیه نامه ای تازه ای، با آنچه روش های ایران برای دور زدن تحریم های نفتی خوانده شده، مقابله کند.

آمریکا فشار برای توقف صادرات نفت ایران را تشدید می کند

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری، دولت آمریکا که در دو سال اخیر تلاش گسترده ای برای توقف صادرات نفتی ایران انجام داده، قصد دارد در ادامه این فرایند با روش های ایران برای دور زدن تحریم های نفتی مقابله کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفته است که دولت این کشور به زودی با صدور توصیه نامه ای، به هرکسی که نفت ایران را بر خلاف تحریم ها روی آب ذخیره و نگهداری می کند، هشدار خواهد داد.

به گفته وی، این توصیه نامه همچنین به شرکت های دریانوردی در مورد تبعات خاموش کردن فرستنده موقعیت یاب کشتی ها (ترنسپوندر) با هدف جلوگیری از رهگیری کشتی و دور زدن تحریم ها، هشدار خواهد داد.

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه و بر خلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد از توافق هسته ای با ایران خارج شده و تحریم های یکجانبه علیه مردم ایران را احیا کرد. واشنگتن در ماه های اخیر سیاست صادرات صفر را در پیش گرفته و تلاش می کند هرگونه صادرات نفت از ایران را متوقف کند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 799

به "آمریکا فشار برای توقف صادرات نفت ایران را تشدید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا فشار برای توقف صادرات نفت ایران را تشدید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید