آمریکا اولین محموله نفت سرقتی را از سوریه خارج کرد

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که نظامیان اشغالگر آمریکایی اولین محموله از نفت سرقت کرده از چاه های این کشور را به عراق منتقل کردند.

آمریکا اولین محموله نفت سرقتی را از سوریه خارج کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری سوریه (سانا) روز یکشنبه از انتقال نفت های سارقیده شده از چاه های نفت این کشور به عراق توسط نیرو های اشغالگر آمریکایی خبر داد و به نقل از منابع محلی افزود که نیرو های اشغالگر در ادامه جنایات خود در سوریه عصر دیروز 20 تانکر حامل نفت سرقتی از چاه های این کشور در منطقه الجزیره در شمال سوریه را از استان الحسکه به عراق انتقال دادند.

بر پایه این گزارش، نیرو های آمریکایی این تانکر های نفت را از طریق گذرگاه غیر قانونی الولید در منطقه الیعربیه به خاک عراق منتقل کردند.

بر اساس اعلام رسانه های سوریه، نیرو های آمریکایی طی چند ماه گذشته هزاران کامیون حامل اسلحه و تجهیزات نظامی و لجستیکی را به منظور تقویت حضور غیرقانونی خود در منطقه الجزیره در شمال سوریه و سرقت نفت و ثروت داخلی این کشور که با کمک شبه نظامیان قسد (کرد های سوریه) و گروه های تروریستی در این منطقه انجام می شود را به الحسکه منتقل کرده اند.

منابع خبری هفته پیش به نقل از مظلوم عبدی فرمانده شبه نظامیان نیرو های دمکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امور خارجه سوریه نیز 12 مرداد ماه توافق امضا شده میان نیرو های دمکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.

نیرو های دمکراتیک سوریه شبه نظامیان کرد وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بار ها تأکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان خاتمه خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال 1396، نیرو های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1206

به "آمریکا اولین محموله نفت سرقتی را از سوریه خارج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا اولین محموله نفت سرقتی را از سوریه خارج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید