آزمایش بالینی واکسن کرونای چینی از سر گرفته می گردد

به گزارش پسرک کامپیوتری، به گزارش خبرنگاران به نقل از گلوبال نیوز، سازمان قانونگذاری بهداشت و درمان برزیل (آنویسا) اجازه از سرگیری آزمایش بالینی واکسن بالقوه چینی برای مقابله با کووید19 را صادر کرد.

آزمایش بالینی واکسن کرونای چینی از سر گرفته می گردد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

هفته گذشته آزمایش بالینی واکسن کرونا وک در برزیل متوقف و دلیل آن گزارش عوارض شدید ناشی از تزریق واکسن اعلام شد. اما پس از آن انستیتوButantan برزیل در بیانیه ای بیان کرد آزمایش بالینی واکسن مذکور شروع می گردد.

سازمان قانونگذاری بهداشت و درمان برزیل نیز در بیانیه ای بیان کرد اطلاعاتی که درباره عوارض جانبی واکسن دریافت نموده ناقص بوده و دلیل ایجاد عارضه شدید ذکر نشده است.

در بیانیه این سازمان آمده است: پس از ارزیابی اطلاعات دریافتی، متوجه شدیم دلایل کافی برای از سرگیری واکسیناسیون وجود دارد. تردید لزوما به معنای آن نیست که محصول تحت آنالیز کیفیت، ایمنی یا کارآمدی ندارد.

سینوواک، شرکت توسعه دهنده این واکسن بالقوه نیز در بیانیه ای بیان کرد: ما به ایمنی واکسن اطمینان داریم و نظارت دقیق و سختگیرانه آنویسا را درک می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1248

به "آزمایش بالینی واکسن کرونای چینی از سر گرفته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش بالینی واکسن کرونای چینی از سر گرفته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید